facebook

SPOT

Spot Lo Stagnone jest naszym punktem centralnym i bazą wypadową do wszystkich pozostałych miejsc. Znajduje się w miejscowości Birgi, pomiędzy miastami Trapani i Marsala.

Znajdujemy się na malowniczym, północno-zachodnim krańcu Sycylii. To region zamieszkiwany od tysiącleci, słynący z wydobycia soli, fantastycznego wina, nieprawdopodobnych zachodów słońca i dzikiej przyrody. To sprawia, że w wolne, bezwietrzne dni nie brakuje pomysłów na spędzenie czasu i miejsc, które warto odwiedzić (czytaj niżej).

spot Lo Stagnone
Na szczęście bezwietrznych dni nie jest za wiele i na tym przede wszystkim opiera się specyfika spotu. Warunki wiatrowe do szkoleń są idealne – prawie codziennie wieje stały, termiczny wiatr z prędkością pomiędzy 10, a 30 węzłów.

Pływamy po zatoce zamkniętej od zachodu wyspą Isola Santa Maria. Dzięki temu woda jest ciepła, płaska, a kierunek wiatru jest praktycznie stały. Głębokość zatoki nie przekracza 1-1,5 metra (na wyspę możemy udać się pieszo). Płytka woda jest ogromnym atutem dla początkujących i średniozaawansowanych kitesurferów, ponieważ w każdej chwili i z każdego miejsca można wrócić piechotą. Niepotrzebna jest więc asekuracja motorówki. Zaawansowani docenią z kolei pojawiający się w niektórych punktach perfekcyjny flat.

Wprost odwrotnie do naszego drogiego Helu, na Sycylii idealne warunki wiatrowe idą w parze z piękną, słoneczną pogodą (krem z wysokim filtrem na nos jest koniecznością).

Latawce startujemy z wypłaszczenia nad wodą, do dyspozycji kursantów i klientów bazy jest cała infrastruktura spotu – parking, beachbary, hamaki i leżaki pod parasolami i palmami oraz prysznice i toalety.

Dodatkową zaletą spotu jest bliskość od lotniska Trapani, na którym samoloty Ryanair lecące z Warszawy i Krakowa lądują 4 razy w tygodniu. Dystans z lotniska na spot to 6 km, a my naszym kursantom gwarantujemy bezpłatny transfer.

Zobacz cały przewodnik
Powrót