facebook

Szkolenia kitesurfingu na Sycylii – Kiwi Kite

Nasza wypożyczalnia sprzętu

logo cabrinha

Podczas szkolenia kitesurfingu na Sycylii i nie tylko, niezbędny jest odpowiednio dobrany sprzęt. Kiwi Kite dysponuje nim podczas szkoleń, oraz udostępnia osobom, które przyjechały samodzielnie podszkolić swoje umiejętności. Później również nasi kursanci mogą skorzystać ze sprzętu samodzielnie –  wtedy, kiedy dobrze wykonamy swoją pracę i instruktor jest już zbędny.

Podstawowym wyposażeniem kitesurfera jest deska, latawiec, bar i trapez. Warto pamiętać także o dodatkowych akcesoriach, które uczynią pływanie przyjemniejszym i bezpieczniejszym – mowa tu o piance albo lycrze, kasku i ewentualnie butach.

Nasza szkoła kitesurfingu Kiwi Kite wyposażona jest w sprzęt renomowanej marki Cabrinha. Do wyboru mamy trzy rodzaje latawców w różnych rozmiarach, oraz dwa rodzaje desek, także w różnych rozmiarach. Co kryje się pod ich nazwami?

Latawiec Radar

Jeżeli jesteś świeżo po kursie lub osiągnąłeś poziom średniozaawansowany, ten model jest dla Ciebie idealny. Radar jest bardzo stabilny. Wykonany został ze wzmocnionych materiałów. Do jego sterowania nie potrzeba wiele siły, bo bardzo szybko i płynnie reaguje na ruchy barem.

Latawiec Contra

To „latawcowy” odpowiednik dla deski Stylus – oznacza to, że Contra został stworzony, by sprostać najsłabszym warunkom pogodowym. Do jego wykonania został użyty wzmocniony materiał Double Rip Stop, dzięki czemu latawiec jest bardziej wytrzymały.

Latawiec SB – Switchblade

Model SB to jeden z najpopularniejszych latawców wśród kitesurferów. Jest to uniwersalny, wszechstronny kite, który poradzi sobie ze zmienną pogodą, a także dopasuje się do wybranego stylu wpływania. Jego dużym plusem jest łatwość kontroli i wzmocniona stabilność, dzięki czemu mogą korzystać z niego doświadczeni, jak i początkujący kitesurferzy.

Deska Spectrum

To deska idealna do każdego stylu pływania, oraz na każde warunki zewnętrzne. Model z 2017 roku został znacznie ulepszony – jest lżejszy i stabilniejszy, a wrażenia podczas pływania są jeszcze lepiej odczuwalne.

Deska Stylus

Model dedykowany na słabe warunki pogodowe, czyli na bardzo słaby wiatr. Stylus świetnie sobie z tym poradzi, dając satysfakcję z pływania nawet w niezbyt sprzyjających warunkach. Najnowszy model został zmodyfikowany – Stylus z 2017 posiada cienką krawędź dzięki czemu nagły, mocniejszy wiatr nie wybije nas z rytmu.

Wypożyczony sprzęt zawsze jest dopasowany do warunków – jeśli warunki się zmieniają, zmieniamy latawce.

Cały nasz sprzęt marki Cabrinha zakupiony jest w 2017 roku.

CENA WYPOŻYCZENIA CAŁEGO SPRZĘTU NA DZIEŃ (latawiec, deska, bar, w tym także trapez i pianka): €60

Można wypożyczać poszczególne elementy sprzętu, cena do uzgodnienia.

LATAWCE DESKI
model rozmiar sztuki model rozmiar
SB 5 1 Spectrum 144
SB 7 1 Spectrum 148
SB 9 1 Spectrum 152
SB 10 1 Stylus 165
SB 11 1    
Radar 12 2    
Radar 14 2    
Contra 15 2    
Contra 17 2    
LATAWCE
model rozmiar sztuki
SB 5 1
SB 7 1
SB 9 1
SB 10 1
SB 11 1
Radar 12 2
Radar 14 2
Contra 15 2
Contra 17 2
DESKI
model rozmiar
Spectrum 144
Spectrum 148
Spectrum 152
Stylus 165
Powrót